Żywienie

Zewsząd otaczają nas informacje na temat tego, w jaki sposób powinniśmy się żywić. Nagłówki kolorowych czasopism, co jakiś czas przypominają nam, że odpowiedni sposób żywienia jest podstawą dobrego zdrowia i decyduje o prawidłowym wzroście i funkcjonowaniu organizmu. Wiemy, że regularność i różnorodność są jednymi z ważniejszych zasad, o których powinniśmy pamiętać przy planowaniu menu dla siebie i swojej rodziny. Cóż jednak z tej wiedzy wynika, gdy w codziennym wyścigu z czasem zapomnimy do pracy zabrać II śniadanie i lunch, rekompensując swoje zapominalstwo pizzą oraz pospiesznie zjedzonymi batonikami czekoladowymi? Prawdopodobnie niejeden z nas po przyjściu do domu zmęczony i głodny ustawicznie ,,wietrzy lodówkę” delektując się plasterkami wędliny i sera żółtego.

Również ochoczo zapominamy o zdrowym rozsądku i zasadach racjonalnego żywienia gdy w równych odstępach czasu koleżanka z biura dzieli się z nami rewelacjami na temat ,,diety cud”, która w krótkim czasie i bez wysiłku pozwala pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Owszem zdajemy sobie sprawę, że cudów nie ma, ale i tak po raz kolejny dajemy się nabrać i stosujemy drakońską dietę tylko po to, żeby po miesiącu wyrzeczeń wrócić do starych nawyków żywieniowych i zafundować sobie efekt jo-jo.

Te typowe, błędne zachowania żywieniowe człowieka XXI wieku można łatwo wyeliminować, dostosowując plan żywieniowy do potrzeb Twojego organizmu i stylu życia. Dietetyk nauczy Cię jak szybko, smacznie przygotować pełnowartościowe, pomysłowe posiłki dla Ciebie i całej rodziny. Dietetyk pomoże zaplanować dla Ciebie optymalny, dostosowany dla Twojej kondycji zdrowotnej " plan fitness" i sprawi aby Twój styl życia zmienił się na lepsze.